Tenis - WTA Lexington: koniec przygody dla Magdy Linette

• Data publikacji: 14.08.2020, 10:00

Magda Linette i Jessica Pegula przegrały w ćwierćfinale debla w Lexington z rosyjską parą - Anna Blinkowa/Wiera Zwonariowa - 6:7 (6:8), 6:4, 9:11 i odpadły z dalszej rywalizacji.

W pierwszego seta lepiej wszedł "polski" debel, szybko obejmując prowadzenie - 3:1 i 4:2. Jednak Rosjanki nie zamierzały odpuszczać i doprowadziły do remisu po 4. Ostatecznie, do wyłonienia zwycięskiej pary potrzebny był tie-break. W nim, Blinkowa i Zwonariowa okazały się lepsze wygrywając - 8:6.

Druga partia udanie rozpoczęła się dla rosyjskiego duetu, który prowadził już - 4:1 i był na autostradzie do wygranej w całym spotkaniu. Jednak tym razem, to Polka z Amerykanką pokazały klasę, odrabiając straty, a następnie zwyciężając - 6:4.

O końcowym triumfie i awansie do półfinału decydował więc trzeci, dodatkowy set. W nim, walka była niezwykle zacięta i emocjonująca, lecz ostatecznie wygrały Rosjanki - 11:9 i to one mogły się cieszyć z końcowego sukcesu.