Tenis - WTA Praga: awans Fręch do ćwierćfinału!

• Data publikacji: 13.08.2020, 16:50

Magdalena Fręch pokonała w drugiej rundzie turnieju WTA w Pradze Holenderkę Arantxę Rus - 6:3, 2:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału.

Polka udanie weszła w to spotkanie i szybko wyszła na prowadzenie - 3:0. Jednak Arantxa Rus równie szybko odrobiła te straty i zrobiło się - 3:3. Kolejne gemy należały już do Magdy i to ona zwyciężyła w tej partii - 6:3.

Drugi set Fręch musiała szybko puścić w niepamięć. Mnóstwo niewymuszonych błędów i przegranych serwisów przyniosło jej porażkę - 2:6 i o zwycięstwie, którejś z pań miał zdecydować trzeci, dodatkowy set.

W nim, walka na korcie była niezwykle zacięta i do stanu - 4:4 nie wiadomo było kto zwycięży. W samej końcówce, więcej sił zachowała Magda Fręch, która ostatecznie triumfowała - 6:4, a w całym spotkaniu - 2:1. O półfinał, Polka zagra ze zwyciężczynią meczu Barbora Krejcikova - Simona Halep.