Tenis - WTA Lexington: Linette i Pegula grają dalej

• Data publikacji: 11.08.2020, 23:55

Magda Linette i jej amerykańska partnerka Jessica Pegula awansowały do ćwierćfinału debla w Lexington, pokonując amerykańsko-białoruski duet - Jennifer Brady/Aryna Sabalenka - 6:4, 4:6, 10:8.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla "polskiego" debla, który szybko objął prowadzenie - 3:0 i kontrolował poczynania na korcie. Ostatecznie, Magda i Jessica wygrały tę partię różnicą dwóch gemów - 6:4.

Druga odsłona od samego początku była bardzo wyrównana. Oba duety zadawały cios za cios i tak było do stanu - 4:4. Wtedy też, obudziły się rywalki i tym razem, to one zwyciężyły - 6:4.

O zwycięstwie, którejś z par decydował więc dodatkowy, trzeci set. W nim walka trwała długo, ale ostatecznie Linette i Pegula wykorzystały czwartą piłkę meczową, triumfując - 10:8, a w całym spotkaniu - 2:1.