Tour of Szeklerland: Jakub Kaczmarek zwycięzcą wyścigu

• Data publikacji: 08.08.2020, 20:20

Ostatniego dnia rozegrano dwa etapy Tour of Szeklerland. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Jakub Kaczmarek, który został zwycięzcą wyścigu.

Wczoraj Jakub Kaczmarek po samotnym ataku wygrał etap i został nowym liderem. Ostatniego dnia w planach były dwa etapy. Do pokonania była trudna czasówka pod górę w Harghita Bai o długości 5,7 kilometra.

Jakub Kaczmarek poradził sobie z nią bardzo dobrze. Kolarz Mazowsze Serce Polski zajął 2. miejsce z czasem 13:16. O 31 sekund z Polakiem wygrał tylko Siergiej Twietcow. Jednak w klasyfikacji generalnej reprezentant Rumunii miał 7 sekund straty do Polaka. Wśród najlepszych w czasówce byli także dwaj kolarze CCC Development Team. Szymon Krawczyk zajął 7. miejsce, a Stanisław Aniołkowski był 9.

Aniołkowski pokazał się z dobrej strony na finiszu etapu 3b. Ściganie dookoła Miercurea - Ciuc o długości 122 kilometrów zakończyło się sprintem grupowym. Wygrał Davide Bauce z Gallina Colosio Eurofeed przed kolarzem CCC Development Team. Stanisław Aniołkowski dzięki temu wygrał klasyfikację punktową oraz awansował na 3. miejsce w klasyfikacji końcowej. W peletonie przyjechał Jakub Kaczmarek, który został zwycięzcą całego wyścigu.