Adrian Kurek zwycięzcą prologu Tour of Szeklerland

• Data publikacji: 05.08.2020, 20:32

W Rumunii rozpoczął się wyścig Tour of Szeklerland. Prolog wygrał Adrian Kurek z zespołu Mazowsze Serce Polski.

Wyścig Tour of Szeklerland ma zaledwie kategorię 2.2. i tym samym pozostaje w cieniu zmagań takich jak chociażby Tour de Pologne. W wyścigu startują dwie polskie ekipy - CCC Development Team oraz Mazowsze Serce Polski. Rywalizacja rozpoczęła się od prologu dookoła Sfantu Gheorghe o długości 5,5 kilometra. Trasa była płaska.

Dystans najszybciej pokonał Adrian Kurek. Kolarz Mazowsze Serce Polski uzyskał czas 6:45. Drugiego Siergieja Cwietcowa pokonał o 8 sekund. W czołowej trójce uplasował się także Stanisław Aniołkowski. Reprezentant CCC Development Team zanotował 11 sekund straty do Adriana Kurka. W pierwszej dziesiątce znalazło się także dwóch innych Polaków - Szymon Krawczyk (CCC Development Team) był 7., a Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) 9. Do rozegrania zostały jeszcze 4 etapy.