Siatkówka: pewne zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 29.07.2020, 22:30

Polki pewnie pokonały w drugim meczu sparingowym Szwajcarki - 3:0, kończąc tym samym sezon z przytupem. Sztaby umówiły się jeszcze na dodatkowego seta, w którym lepsze okazały się jednak rywalki.

W drugie spotkanie z Helwetkami, Polki weszły zdecydowanie pewniej. Przede wszystkim w polu zagrywki, gdzie od początku brylował duet Weronika Centka i Monika Fedusio. To właśnie seria tej pierwszej pomogła odrobić straty z 9:14 na 15:15. W dalszej części premierowego seta, szansę gry otrzymała również rezerwowa rozgrywająca Martyna Łazowska, która wprawdzie bezpośrednio nie zapunktowała, ale sprawiła sporo kłopotów przeciwniczkom. Ostatecznie Biało-Czerwone triumfowały w tej partii do 19.

W drugiej odsłonie Polki znów potrzebowały kilku minut by się rozpędzić. Cały czas świetnie funkcjonowała w naszym zespole zagrywka, a Alicja Grabka mogła rozprowadzać piłkę do niezwykle skutecznych tego dnia środkowych - Centki i Stencel. Tym razem nasze panie zwyciężyły jeszcze wyżej, bo do 18.

Trzeci set rozpoczął się od serii asów Grabki i było już - 4:0. Potem trener Jacek Nawrocki rotował nieco składem, ale ostatecznie Polki wygrały - 25:22, a całe spotkanie - 3:0. Sztaby szkoleniowe umówiły się jeszcze na dodatkowego seta, w którym lepsze okazały się Szwajcarki, wygrywając do 21.

Polska - Szwajcaria 3:1 (25:19, 25:18, 25:22, 21:25)

Polska: Stencel, Centka, Fedusio, Grabka, Damaske, Drużkowska, Stenzel (libero) oraz Łazowska, Twardowska, Górecka, Świrad, Jagła (libero).

Szwajcaria: Sulser, Wieland, Storck, Kunzler, Maeder, Zurlinden, Engel (libero) oraz Wassner, Eiholzer, Perkovac, Pierret, Saladin (libero).