Siatkówka plażowa - Plaża Gotyku: zwycięstwa kadrowiczów w turnieju gwiazd!

• Data publikacji: 26.07.2020, 21:00

Za nami XI, wyjątkowa z wielu względów edycja Plaży Gotyku. W sobotę i niedzielę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu rozegrano turniej gwiazd, w którym zwyciężyli Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem.

Sobota stała pod znakiem meczów I oraz II rundy, których zwycięzcy mogli znaleźć się w niedzielnych półfinałach. Emocji było sporo, o czym mogły świadczyć dość liczne tie-breaki. Najciekawszym meczem pań było starcie dwóch par kadrowych - Brzostek/Gromadowska i Wojtasik/Kociołek. Ostatecznie zwyciężyły, broniące tytułu Monika z Olą i zapewniły sobie tym samym udział w niedzielnych półfinałach. Z awansu do 1/2 finału mogły się też cieszyć Czeszki - Michaela Kubickova i Michala Kvapilova, które również miały dwa zwycięstwa na swoim koncie. Stawkę uzupełniły po rozegraniu kolejnych spotkań Agata Ceynowa z Martą Łodej i Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek.

Wśród panów również było ciekawie. Oczy kibiców zwrócone były na parę Daniel Pliński/Marcin Wika, która mierzyła się z austriackim duetem Felix Friedl/Maximilian Trummer. Wygrali ci drudzy, ale dopiero po tie-breaku. Do najlepszej czwórki, bezpośrednio awansowali Piotr Kantor z Maciejem Rudolem oraz Michał Kądzioła z Marcinem Ociepskim. Pozostałe dwa miejsca wywalczyli Austriacy, którzy pokonali braci Andrysów - 2:1, a także Michał Bryl z Mikołajem Miszczukiem, którzy wygrali z duetem Jarosław Lech/Michał Korycki.

Turniej Gwiazd Kobiet:

I runda:
Brzostek/Gromadowska – Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:16, 21:15)
Ceynowa/Łodej – Wojtasik/Kociołek 0:2 (6:21, 12:21)
Gruszczyńska/Strąg – Zdon/Biranowska 2:0 (21:15, 22:20)
Adamek/Lipska – Kubickova/Kvapilowa 1:2 (13:21, 22:20, 12:15)

II runda:
Brzostek/Gromadowska – Wojtasik/Kociołek 2:1 (15:21, 21:17, 15:12)
Gruszczyńska/Strąg – Kubickova/Kvapilova 1:2 (21:19, 17:21, 12:15)

Prawa strona drabinki:
Tokarska/Szczytowicz – Ceynowa/Łodej 1:2 (21:17, 18:21, 12:15)
Zdon/Biranowska – Adamek/Lipska 0:2 ( 14:21, 20:22)
Gruszczyńska/Strąg – Ceynowa/Łodej 0:2 (19:21, 15:21)
Adamek/Lipska – Wojtasik/Kociołek 0:2 (13:21, 25:27)

Turniej Gwiazd Mężczyzn:

I runda:
Kądzioła/Ociepski – Lech/Korycki 2:0 (21:16, 21:17)
Friedl/Trummer – Pliński/Wika 2:1 (21:19, 22:24, 15:11)
Kantor/Rudol – Lesicki/Kruk 2:0 (21:12, 22:20)
Andrys/Andrys – Bryl/Miszczuk 0:2 (10:21, 19:21)

II runda:
Kądzioła/Ociepski – Friedl/Trummer 2:0 (21:16, 23:21)
Kantor/Rudol – Bryl/Miszczuk 2:1 (21:19, 21:23, 15:11)

Lech/Korycki – Pliński/Wika 2:0 (21:14, 21:12)
Lesiecki/Kruk – 1:2 (21:19, 13:21, 11:15)
Bryl/Miszczuk – Lech/Korycki 2:0 (21:17, 21:14)
Friedl/Trummer – Andrys/Andrys 2:1 (21:17, 13:21, 15:12)

.....

Niedziela rozpoczęła się od półfinałów, a jako pierwsze na piasku pojawiły się dwie pary kadrowe - Brzostek/Gromadowska oraz Ceynowa/Łodej. Od samego początku gra była bardzo wyrównana, a dopiero w drugiej fazie seta udało się Monice i Oli zbudować lekką przewagę. Ostatecznie triumfowały one do 17, zaś w drugim secie rozbiły swoje rywalki, wygrywając - 21:12, meldując się tym samym w wielkim finale. W drugim półfinale, Czeszki grały z faworyzowaną parą Wojtasik/Kociołek. Pierwszy set do końca trzymał w napięciu, a ostatecznie wygrały go Polki - 21:19. W kolejnej odsłonie, para Kubickova/Kvapilova zrewanżowała się w wielkim stylu, wygrywając do 15. Do wyłonienia finalistek potrzebny był więc tie-break, w którym podrażnione Kinga i Kasia wygrały - 15:9 i awansowały do finału. W starciu o trzecie miejsce, Czeszki po tie-breaku okazały się lepsze od pary Ceynowa/Łodej, zaś w wielkim finale Kinga z Kasią pewnie wygrały w dwóch setach z Moniką i Olą, pieczętując swój sukces w tegorocznej edycji Plaży Gotyku.

W rywalizacji mężczyzn zaczęło się od starcia Kądzioła/Ociepski z parą Bryl/Miszczuk. Wygrali ci pierwsi w dwóch setach, lecz w obu musieli się sporo napocić. W pierwszym z nich triumfowali do 19, zaś w drugim toczyła się gra na przewagi, w której ostatecznie udało się im zwyciężyć - 24:22. W drugim półfinale, Kantor z Rudolem mierzyli się z Austriakami i po trzech setach mogli się również cieszyć z awansu do wielkiego finału. W finale pocieszenia Bryl z Miszczukiem dość pewnie poradzili sobie z austriackim duetem, zapewniając sobie najniższy stopień podium. Natomiast w wielkim finale równie pewnie zwyciężyła para Kantor/Rudol. Choć jeszcze pierwsza partia była w miarę wyrównana (22:20), to w drugiej już Piotr z Maciejem rozbili Kądziołę i Ociepskiego, wygrywając do 12.