Siatkówka: Team Michał górą!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.07.2020, 21:28

W towarzyskim meczu naszych reprezentantów drużyna Michała Kubiaka pokonała po wyrównanym spotkaniu ekipę Fabiana Drzyzgi 2:1. Drugi sparing zaplanowano jutro na godzinę 18:00.

Po dwóch rozegranych w minionym tygodniu sparingach z reprezentacją Niemiec, Polacy mieli powalczyć z Estończykami. W ostatniej chwili jednak trener Cedric Enard odwołał przyjazd swoich podopiecznych do Łodzi. Swoją decyzję tłumaczył wzrostem w naszym kraju liczby zakażeń na koronawirusa.

W związku z zaistniałą sytuacją postanowiono więc zorganizować  wewnętrzne starcie Biało-Czerwonych. Nazwy zespołów utworzono od imion kapitanów - Team Michał jako drużyna Michała Kubiaka pod wodzą trenera Sebastiana Pawlika oraz Team Fabian, w którym z opaską kapitańską wystąpił nasz rozgrywający i Michał Mieszko Gogol na ławce trenerskiej.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Wszyscy nasi reprezentanci grali na wysokim poziomie, a  gra toczyła się punkt za punkt. W drużynie naszego rozgrywającego szczególnie wyróżniał się Bartosz Bednorz, który był praktycznie bezbłędny na skrzydle. Ekipa Fabiana odskoczyła dopiero w samej końcówce po kontratakach skończonych właśnie przez tego przyjmującego. Dzięki temu "Team Fabian" wygrał pierwszą partię 25:23.

Kolejna odsłona przebiegała już pod dyktandem zespołu naszego reprezentacyjnego kapitana. Sam Michał Kubiak nie miał problemu z kończeniem trudnych piłek sytuacyjnych, a na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Tomasz Fornal znakomitymi zagrywkami - 8:3. Dobra gra blokiem i skuteczna pierwsza akcja siatkarzy w biało-czerwonych koszulkach pozwoliła im utrzymać przewagę do końca. Nawet potężne zagrywki Janka Nowakowskiego i trudności ze skończeniem akcji w końcówce przez Dawida Konarskiego nie pomogły rywalom odrobić strat. Ostatecznie ekipa Michała Kubiaka wygrała 25:20 i wyrównała stan meczu na 1:1.

Ostatnia partia była najbardziej zacięta. Do połowy seta obie drużyny grały punkt za punkt. Dopiero przy stanie 15:15 zespół Kubiaka odskoczył na 2 "oczka" po wygrywających serwisach swojego kapitana. Mimo że przeciwnicy szybko wyrównali, podopieczni trenera Sebastiana Pawlika znów odskoczyli w samej końcówce. Dzięki temu wygrali drugiego seta i tym samym całe spotkanie 2:1.

Team Michał - Team Fabian 2:1 (22:25, 25:20, 25:22)

Team Michał: Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Dawid Konarski, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski

Team Fabian: Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Norbert Huber, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jan Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek