Wimbledon: Majchrzak i Hurkacz coraz bliżej głównej drabinki

• Data publikacji: 25.06.2018, 14:10

Trwają kwalifikacje do Wimbledonu. Na trawiastych kortach Wielkiej Brytanii do walki o występ w głównej drabince turnieju zagrali Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Obaj tenisiści awansowali do półfinałów.

Ten, który zrobił furrorę na Rolandzie Garrosie, stanął w szranki z Kenny’m De Schepperem. W pierwszym secie Polakowi nie było łatwo rywalizować z Francuzem, który własne gemy serwisowe wygrywał bez walki na przewagi. Hurkacz nie miał też szansy na przełamanie. Za to rywal dokonał tego na 4:2. Nasz tenisista nie zdołał już odrobić straty.
W drugiej partii znów długo nie doszło do żadnego przełamania. Biało-Czerwony miał ku temu okazję w czwartym gemie, ale nie wykorzystał żadnej z trzech szans na breaka. Gra gem za gem toczyła się do końca. Dopiero w tie-breaku rozstrzygnęły się losy seta. Seta na miarę powrotu do gry. Hurkacz wygrał go do trzech, dając sobie szansę na awans do półfinału.

W ostatniej odsłonie tenisiści niemal do końca grali gem za gem. Do przełamania doszło dopiero na 6:5. Tym, który znalazł się wtedy bliżej awansu, był Polak. Francuz nie dawał łatwo za wygraną, ale to w końcu Hurkacz wykorzystał trzecią piłkę meczową, wygrywając całe spotkanie.

Hubert Hurkacz (POLSKA) – Kenny De Schepper (FRANCJA) 3:6 7:6(3) 7:5

Dużo lepiej i szybciej poszło Kamilowi Majchrzakowi. Polak zmierzył się z Sumitem Nagalem z Indii.  Pierwszy set stał pod znakiem walki o punkty. Zdecydowanie lepiej wyszła ona naszemu reprezentantowi, który dwukrotnie odebrał serwis rywala, nie tracąc przy tym żadnego własnego. W drugiej odsłonie spotkania Hurkacz nie miał już oporów. Zdobył trzy przełamania, wygrywając tym samym wszystkie podania Nagala.

Kamil Majchrzak (POLSKA) – Sumit Nagal (Indie) 6:3 6:0