Nespoli i Kumari najlepsi w Salt Lake City

• Data publikacji: 25.06.2018, 12:09

W Amerykańskim Salt Lake City zakończyły się kolejne w tym sezonie zawody łuczniczego Pucharu Świata. Pod nieobecność reprezentantów Korei Południowej najlepsi okazali się Mauro Nespoli i Deepika Kumari.

Mauro Nespoli w finale turnieju mężczyzn spotkał się z Holendrem Steve Wijlerem. Doświadczony Włoch pozwolił rywalowi na zwycięstwo tylko w jednym secie i wygrał pojedynek 6:2. Trzecie miejsce zajął Francuz Thomas Chirault, który pokonał pogromcę Mateusza Ogrodowczyka z drugiej rundy – Australijczyka Ryana Tyacka 6:2.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Hinduska Deepika Kumari. Azjatka w finale zwyciężyła Niemkę Michelle Kroppen 7:3. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Tajwanu Tan Ya-Ting. W meczu o brąz była lepsza od Holenderki Gabrieli Bayardo 7:1.

Drużynowe zawody mężczyzn wygrali Holendrzy, którzy w finale nie dali szans Chińczykom i wygrali z nimi 5:1. W meczu o brąz Malezyjczycy w dogrywce okazali się lepsi od Włochów 5:4 (25:23). Dogrywka rozstrzygnęła także losy zwycięstwa w finale kobiecego konkursu drużynowego, gdzie Tajwanki pokonały Meksykanki 5:4 (30:22). Trzecie miejsce zajęły Japonki.