Tenis - Elle Spirit Open: Świątek triumfuje w turnieju z kompletem zwycięstw

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 05.07.2020, 19:10

Iga Świątek udanie powróciła do rozgrywek tenisowych po długiej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. W finale pokazowego turnieju Elle Spirit Open Polka pokonała Viktoriję Golubić 6:2 6:2.

Zawody pokazowe odbyły się w szwajcarskim Montreux na kortach o nawierzchni ziemnej. Turniej rozegrano w formule bardzo podobnej do WTA Finals, gdzie 8 zawodniczek zostało podzielonych na 2 grupy, z których 2 najlepsze awansowały do fazy pucharowej. Do grupy czarnej trafiły: Iga Świątek, Jil Teichmann, Leonie Kueng i Conny Perrin, natomiast w grupie różowej znalazły się: Jelina Switolina, Stefanie Voegele, Viktorija Golubić oraz Simona Waltert.

Iga Świątek przeszła przez turniej jak burza, odnosząc komplet zwycięstw. W fazie grupowej straciła tylko jednego seta, pokonując kolejno: Conny Perrin 6:0 6:0, Leonie Kueng 6:1 6:0 oraz Jil Teichmann 6:3 5:7 10:3. Następnie w półfinale 19-letnia warszawianka bez większych problemów rozprawiła się ze szwajcarską tenisistką, Simoną Waltert, wygrywając 6:0 6:4.

W finałowym pojedynku przeciwniczką Polki była kolejna zawodniczka kraju Helwetów, Viktorija Golubić, która, podobnie jak Iga Świątek, awansowała do finału z kompletem zwycięstw, po drodze tracąc tylko jednego seta w półfinałowym spotkaniu z Jil Teichmann. Pierwszy set lepiej rozpoczęła Szwajcarka, która już w premierowym gemie przełamała Polkę, wychodząc na prowadzenie 1:0. Jednak już w kolejnych punktach uwidaczniała się zdecydowana przewaga warszawianki, ostatecznie zapisując premierową odsłonę na koncie 6:2. Drugi set rozpoczął się identycznie jak poprzedni, gdyż w pierwszym gemie Szwajcarka ponownie przełamała Polkę. Iga Świątek szybko się pozbierała i podobnie jak w premierowym secie, zdominowała wydarzenia na korcie i wygrała tą partię 6:2, zwyciężając w całym meczu 2:0.

Dzięki triumfowi w tych zawodach Iga Świątek zainkasowała czek na 25 tys. franków szwajcarskich. Polka ma teraz w planach treningi w Nicei lub Monte Carlo. Pierwszymi zawodami rangi WTA, w których Iga zamierza wystąpić to turniej Western & Southern Open, który zostanie rozegrany w dniach 21-28 sierpnia wyjątkowo w Nowym Jorku.

Iga Świątek (POL) - Viktorija Golubić (POL) 2:0 (6:2 6:2)