Lekkoatletyka: kolejni zawodnicy z przepustkami na ME

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 24.06.2018, 22:48

Kolejny tydzień lekkoatletycznych zmagań, przyniósł nam kolejną grupę biało-czerwonych, która wypełniła wskaźniki na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Największym źródłem dobrych wyników był środowy mityng w Goleniowie. Wskaźnik na 100 m w zawodach klasy MM udało się uzyskać Dominikowi Kopeciowi. Polak w finale przebiegł ten dystans w czasie 10.32 s i jest już trzecim sprinterem z minimum na "setkę". Pierwszy start w sezonie na 400 m zanotował Rafał Omelko. Mimo obaw, zawodnik AZS AWF Wrocław od razu rozprawił się ze wskaźnikiem PZLA i z wynikiem 46.09 s, na tę chwilę może przygotowywać się do indywidualnego startu w Berlinie. Warto też zwrócić uwagę na dobry występ męskiej sztafety 4x100 m, która biegnąc w składzie Grześkowiak, Olszewski, Kopeć i Słowikowski, wskoczyła na 3. miejsce list europejskich, dzięki wynikowi 38.77 s. Do granicy 49 sekund w biegu na 400 metrów przez płotki zbliżył się Patryk Dobek (49.01 s), a rekord życiowy na 800 m pobił Mateusz Borkowski (1:46.27). Minima w swoich konkurencjach potwierdziły m.in Katarzyna Kowalska, Matylda Kowal (obie 3000 m z przeszkodami) i Martyna Dąbrowska (400 m). W Goleniowie rozegrano też bieg na 2000 m z przeszkodami mężczyzn, w którym to drugą pozycję zajął Krystian Zalewski. Jego wynik - 5:29.94 - daje nadzieję na wypełnienie wskaźnika na mistrzowskim dystansie 3000 m z przeszkodami.

We francuskim Montreuil, w końcu minimum w trójskoku udało się wywalczyć Karolowi Hoffmanowi. Wicemistrz Europy z Amsterdamu zajął 3. miejsce, ale uzyskane w IV próbie 16.70 m pozwala mu szykować się do startu w stolicy Niemiec.

O dobrych rezultatach innych naszych lekkoatletów, uzyskanych podczas mityngu z serii IAAF World Challenge, pisaliśmy TUTAJ. Minimum w chodzie na 20 km udało się wywalczyć Arturowi Brzozowskiemu, o czy więcej pisaliśmy TUTAJ.

Z konkurencji pozaolimpijskich, warto wspomnieć o wicemistrzostwie świata w biegach górskich, które w Karpaczu zdobyła Dominika Stelmach.