Michał Kwiatkowski i Małgorzata Jasińska mistrzami Polski

• Data publikacji: 24.06.2018, 18:45

W Ostródzie odbyły się wyścigi ze startu wspólnego mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. W wyścigach elity triumfowali Małgorzata Jasińska i Michał Kwiatkowski, a wśród juniorów Marta Jaskulska i Łukasz Michalski.

Trasa wyścigu elity mężczyzn liczyła 204 kilometry. Skuteczna okazała się już pierwsza ucieczka. Znaleźli się w niej m.in. Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar i Łukasz Owsian, którzy liczyli się w ostatecznej walce o koszulkę mistrza kraju. Na finiszu w Ostródzie nie było niespodzianki. Najszybciej finiszował Kwiatkowski, który po pięciu latach ponownie sięgnął po tytuł mistrza Polski. Maciej Bodnar zajął drugie miejsce. Kolarz grupy Bora-hansgrohe dwa dni temu został mistrzem Polski w jeździe na czas. Brązowy medal wywalczył Łukasz Owsian z grupy CCC Sprandi Polkowice.

10. Mateusz Komar

Kobiety ścigały się na dystansie 122 kilometrów. Około 20 kilometrów przed końcem zaatakowała Małgorzata Jasińska. Akcja zawodniczki grupy Movistar okazała się skuteczna. Jasińska zdobyła drugi złoty medal na tegorocznych mistrzostwach Polski. Z grupy pościgowej, która straciła 49 sekund, najszybciej finiszowały Nikol Płosaj i Daria Pikulik, które zdobyły również medale w kategorii do lat 23.

1. Małgorzata Jasińska
2. Nikol Płosaj
3. Daria Pikulik
4. Karolina Karasiewicz
5. Katarzyna Wilkos
6. Monika Graczewska

Również po samotnym ataku triumfowała Marta Jaskulska. Zawodniczka klubu Nowatex Ziemia Darłowska zdobyła na tych mistrzostwach drugi złoty medal w zawodach juniorek. Walkę o złoty medal z Jaskulską przegrały Wiktoria Kierat i Kamila Pastuszek. Mistrzem Polski juniorów został Łukasz Michalski z Moto Agbud Steweld Jelcz Laskowice. Michalski pokonał Pawła Kasprzyka i Marcela Modlińskiego po finiszu z ucieczki, która została prawie dogoniona przez peleton.