Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne 2020

• Data publikacji: 16.06.2020, 15:04

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) ogłosił, że wystartuje w tegorocznej edycji Tour de Pologne, która rozpocznie się 5 sierpnia.

Kolarz z Zegartowic przedstawił swój plan na sezon 2020, który związku z pandemią koronawiursa rusza dopiero za kilka tygodni. Głównym celem Rafała Majki będzie przede wszystkim Giro d'Italia (3-24 października).

Pierwszym startem brązowego medalisty igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro będzie hiszpańska Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia), a następnie Tour de Pologne (5-9 sierpnia) oraz Il Lombardię (15 sierpnia). Po "wyścigu spadających liści" przesuniętego z października na sierpień, Polak uda się na zgrupowanie wysokościowe przed włoskim wielkim tourem. Ostatnią etapówką przygotowującą do Giro będzie Tirreno-Adriatico (7-13 września).

Rafał Majka w polskim wyścigu wystartuje już po raz szósty. W 2014 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, a trzy lata później stanął na drugim stopniu podium imprezy. W ubiegłym roku Polak zajął dziewiątą pozycję. Tegoroczna edycja wyścigu, którą organizuje Czesław Lang została skrócona z siedmiu do pięciu etapów.

Oprócz "Zgreda" swój udział zapowiedziały inne gwiazdy kolarstwa jak m.in. mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Greg Van Avermaet (CCC Team), mistrz świata z Yorkshire Mads Pedersen (Trek-Segafredo) oraz triumfator ubiegłorocznej edycji Giro d'Italia Richard Carapaz (Team Ineos).