Tenis stołowy - LOTTO Superliga: Marek Badowski i Natalia Bajor zwycięzcami turnieju

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 31.05.2020, 19:20

Turniej LOTTO Superliga stał się miejscem powrotu tenisa stołowego po okresie kwarantanny. Przy stole pojawili się czołowi zawodnicy polskiej ligi - z Markiem Badowskim i Wang Zeng Yi na czele. Pierwszy z nich ostatecznie zwyciężył w całych zawodach po meczu z Danielem Górakiem, zakończonym rezultatem 32:16.

Zawody rozegrano według nietypowych zasad, bowiem zamiast klasycznych setów, spotkania trwały po 12 minut (wliczając w to minutową rozgrzewkę oraz minutową przerwę), a zawodnicy mieli po 10 sekund na serwis od zakończenia poprzedniej akcji. W takim formacie najlepiej odnalazł się Marek Badowski. Filar polskiej kadry w drodze do finału pokonał Macieja Kubika (24:22) oraz Pavla Sirucka (25:21). W decydującym spotkaniu rozgromił Daniela Góraka 32:16, mimo, że po niespełna czterech minutach na tablicy wyników widniał remis 9:9.

Daniel Górak – Marek Badowski 16:32

Wśród kobiet rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Górą okazała się trzykrotna mistrzyni Polski - Natalia Bajor. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław po wyrównanym spotkaniu pokonała Paulinę Krzysiek 26:22.

Natalia Bajor – Paulina Krzysiek 26:22