Staśkiewicz w trzeciej dziesiątce finału PŚ

• Data publikacji: 23.06.2018, 15:30

Szymon Staśkiewicz zajął 21. miejsce w finale Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Astanie. Zmagania zakończyły się dubletem reprezentantów Korei Południowej.

We wstępnej rundzie szermierki najlepszy był Koreańczyk Jinhwa Jung, który wygrał 25 pojedynków. 23 zwycięstwa zanotował Jurij Fedeczko, a jedno trafienie mniej od Ukraińca zadali Rosjanin Aleksander Lifanow i Włoch Giuseppe Mattia Parisi. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Szymon Staśkiewicz, który pokonał 20 rywali.

Pływanie z czasem 2:00,34 wygrał Egipcjanin Ahmed Elgendy, natomiast za nim do mety dopłynęli Irlandczyk Arthur Lanigan-O'Keeffe (2:01,91) i Koreańczyk Woongtae Jun (2:02,00). Prowadzenie w klasyfikacji łącznej zachował Jung przed Fedeczko, natomiast na trzecie miejsce awansował Lanigan-O'Keeffe. Spadek na 16. miejsce zanotował Staśkiewicz, który na basenie uzyskał czas 2:14,91.

W rundzie bonusowej Jung umocnił się na prowadzeniu, wygrywając warty dwa punkty pojedynek. Dwa oczka zdobył też Staśkiewicz, jednak nie dało mu to awansu w klasyfikacji.

W jeździe konnej zanotowano dziewięć maksymalnych wyników 300 pkt., wśród nich te uzyskane przez Juna i Lanigana-O'Keeffe. Fedeczko pomimo zrzutki zachował drugie miejsce, jednak znaczało to powiększenie o siedem punktów straty do Koreańczyka. Staśkiewicz zaliczył na parkurze dwie zrzutki, spadając w klasyfikacji łącznej na 17. pozycję.

Na starcie kombinacji Jung miał 24 sekundy przewagi nad Ukraińcem i 29 nad Irlandczykiem. Fedeczko słabo się zaprezentował w finałowej konkurencji i spadł w klasyfikacji, natomiast w walce o medale liczyli się Lifanow oraz pozostali dwaj Koreańczycy, Woongtae Jun i Jihun Lee. Do ostatniego strzelania Lifanow, Jun i Lanigan-O'Keeffe biegli ramię w ramię, jednak Irlandczyk stracił nieco na strzelnicy. W biegu wykorzystał jednak z tego, że sił zabrakło Rosjaninowi i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium, przegrywając z dwoma Koreańczykami. Szymon Staśkiewicz zakończył zmagania na 21. miejscu.

1. Jinhwa Jung (Korea Południowa) 1431 pkt.
2. Woongtae Jun (Korea Południowa) 1426 pkt.