Robert Baran zdobywa medal na zakończenie mistrzostw

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 06.05.2018, 20:27

Niedziela była ostatnim dniem zapaśniczych Mistrzostw Świata w dagestańskim Kaspijsku i czwartym z rzędu, w którym polscy zawodnicy zdobywali medale. Wyśmienitą serię postrzymał Robert Baran, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 125 kg.

W pojedynku o brąz zawodnik LKS Ceramik Krotoszyn mierzył się z Austriakiem, Johannesem Ludescherem. Polak od początku kontrolował wynik spotkania, konsekwentnie punktował swojego przeciwnika i zakończył walkę rezultatem 6-1. Jest to dla niego drugi medal imprezy tej rangi, po srebrze z 2016 roku z Rygi.

W repasażach walczył inny z naszych reprezentantów - Zbigniew Baranowski. W pierwszej rundzie spotkał się z Węgrem Istvanem Verebem i zdecydowanię wygrał walkę, mimo iż kosztowało go to bardzo wiele sił. Odbiło się to w kolejnym pojedynku, który to Polak był zmuszony rozgrywać niemalże bez przerwy na odpoczynek. Nasz zawodnik zdążył jedynie zmienić strój na ten w kolorze czerwonym i już po chwili widzieliśmy go w boju z Shamilem Kudiiamagomedowem z Włoch. Choć zakończył się on remisem 4-4, to wyżej punktowane akcje notował reprezentant Italii i to on dostał szansę walki o brąz, którą zresztą wykorzystał pokonując Turka Fatiha Erdina.

Przypomnijmy, że w zakońconym dziś europejskim czempionacie Polacy zdobyli cztery krążki. Oprócz dzisiejszego brązu, medal tego samego koloru zdobyła Katarzyna Krawczyk w kategorii do 53 kilogramów. Ponadto na drugim stopniu podium mogliśmy oglądać Roksanę Zasinę (kategoria do 55 kilogramów) oraz Magodemmurada Gadżijewa (kategoria do 70 kilogramów-styl wolny).