Tenis - UTR Pro Challenge Florida: "Hubi" wygrywa na inaugurację!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 08.05.2020, 19:12

Hubert Hurkacz po długiej przerwie w rozgrywkach zaliczył udany debiut w USA. Po szybkim meczu Polak wygrał 2:0 z reprezentantem USA - Tommy'm Paulem.

Towarzyskie rozgrywki w USA to jedne z pierwszych zawodów odbywających się po wznowieniu sezonu. Kalendarz tenisowych rozgrywek został storpedowany po wybuchu pandemii koronawirusa. Wciąż nie oznacza to jednak powrotu do normalności. Turniej na Florydzie rozgrywany jest bez publiczności, a na korcie znajdować się mogą jedynie zawodnicy i sędzia główny. Mecze natomiast rozstrzygane są do dwóch wygranych setów, te z kolej do czterech wygranych gemów.

Hubert Hurkacz jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju. Swój udział zawdzięcza wycofaniu się Włocha  Matteo Berrettiniego a także faktowi, że od dwóch miesięcy przebywał w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym rywalem Polaka był jeden z trzech występujących tu Amerykanów - 57. w rankingu Tommy Paul.

Spotkanie lepiej rozpoczął zawodnik znad oceanu, który w trzecim gemie przełamał Polaka. Paul znakomicie czytał serwis i precyzyjnie uderzał wzdłuż linii. Hurkacz miał natomiast problemy z pierwszym podaniem. Wskutek tego Amerykanin wyszedł na prowadzenie 2:1. Wrocławianin szybko odrobił jednak straty i po kilku błędach rywala wyrównał na 2:2. Polak szybko poszedł za ciosem i po raz kolejny wygrał serwis rywala. Tym samym rozstrzygnął pierwszą partię na swoją korzyść - 4:2.

Wygrana wyraźnie dodała Polakowi pewności siebie. 23-latek od początku drugiego seta dominował na korcie. Coraz lepiej serwował i dyktował tempo większości wymian. Amerykanin popełniał natomiast coraz więcej błędów i w konsekwencji nie udało mu się zdobyć ani jednego gema.

Już jutro "Hubi" zagra dwa spotkania. Najpierw o godzinie 18:00 stanie naprzeciw potężnie serwującego Amerykanina Reilly Opelce, a niedługo potem o 20:00 zmierzy się z Serbem Miomirem Kecmanovicem.

Tommy Paul (USA) - Hubert Hurkacz (POL) 0:2 (2:4, 0:4)