Gustaw Dądela mistrzem Polski na czas

• Data publikacji: 06.05.2018, 20:21

Specjalnie dla nas Gustaw Dądela podzielił się swoimi wrażeniami z zawodów w Dzierżoniowie. Kolarz BMX został mistrzem Polski na czas i zwycięzcą pierwszej rundy Pucharu Polski.

Na zmodernizowanym torze w Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie BMX w jeździe na czas. W rywalizacji elity mężczyzn najlepszy okazał się Gustaw Dądela. Zawodnik Aquilla Wadowice osiągnął wynik 33,70. Na podium stanęli również zawodnicy klubu z Dzierżoniowa Jan Wrożyna i Kamil Noga.

6. ADAMCZYK Karol ETI LKKG LUBLIN 37,76

W kategorii OPEN kobiet triumfowała Marika Kudra, przed Aleksandrą Ziają i Agnieszką Gacek. Wśród młodziczek wygrała Paulina Landsfoit, a u żakiń Maria Nowak.

Wyniki OPEN kobiet:
1. KUDRA Marika KS AQUILA " JAN " WADOWICE 40,21 Mistrz Polski
2. ZIAJA Aleksandra TOKEN GRUPA INSTALBUD WILGA GOLKOWICE 43,29 I-vice Mistrz Polski
3. GACEK Agnieszka ETI LKKG LUBLIN 44,34 II -vice Mistrz Polski
4. DRELAK Milena UKS SPORT BRALIN 47,35
5. DRELAK Maja UKS SPORT BRALIN 47,71
6. WCZASEK Oliwia KS AQUILA " JAN " WADOWICE 50,33

Wyniki żakiń:
1. NOWAK Maria TOKEN GRUPA INSTALBUD WILGA GOLKOWICE 55,76
2. SACHARCZUK Maja CYKLOKLASA MERIDA SP SZKÓŁKA KOLARSKA UKS FENIKS RYDUŁTOWY 58,34
3. ZIAJA Katarzyna TOKEN GRUPA INSTALBUD WILGA GOLKOWICE 59,66

Wyniki młodziczek:
1. LANDSFOIT Paulina CYKLOKLASA MERIDA SZKÓŁKA KOLARSKA UKS FENIKS RYDUŁTOWY 53,33 Mistrz Polski
2. SZRAMOWSKA Łucja CYKLOKLASA MERIDA SP UKS FENIKS RYDUŁTOWY 54,96 I-vice Mistrz Polski
3. PAPIEROK Martyna CYKLOKLASA MERIDA SP UKS FENIKS RYDUŁTOWY 55,38 II -vice Mistrz Polski
4. COP Magdalena CYKLOKLASA MERIDA SZKÓŁKA KOLARSKA UKS FENIKS RYDUŁTOWY 58,1

W pozostałych kategoriach mężczyzn wygrali: Gracjan Zborowski (żacy), Jakub Hliwa (młodzicy), Aleksander Marchwiński (juniorzy młodsi), Dariusz Drelak (mastersi) i Kacper Jakubas (juniorzy).

6. ŚWIĄTEK Kacper UKS AQUILA NICE STRYSZÓW 48,77
7. CZERNIECKI Szymon SZKÓŁKA KOLARSKA MOSIR WODZISŁAW ŚLĄSKI UKS FENIKS RYDUŁTOWY 49,44

4. IDZIK Franciszek ETI LKKG LUBLIN 42,99

Gustaw Dądela został także zwycięzcą pierwszej rundy Pucharu Polski w BMX Racing. Mistrz Polski wygrał wszystkie trzy wyścigi. Dalej uplasowali się: Jan Wrożyna, Michał Kusiński i Karol Adamczyk. W Pucharze Polski wygrali także: Marika Kudra (OPEN kobiet), Gracjan Zborowski (żak), Kuba Żurek (młodzik), Aleksander Marchwiński (junior młodszy) i Kacper Jakubas (junior).

- Zawody odbyły się poprawnie, chłopaki z Dzierżoniowa odwalili kawał dobrej roboty, poprawiając tor po przebudowie. Naprawili go tak, ze dało się po nim płynnie przejechać, jednak nie jest jeszcze w idealnym stanie - przyznał po zawodach Gustaw Dądela. - Dwie czasówki, w których, jak przystało na ten sezon, popełniłem po kilka małych błędów. Jeden zakończył się upadkiem i przejechaniem linii mety upadając. Jestem bardzo zadowolony z wyniku - podsumował rywalizację mistrz Polski. - Teraz przesiadam się na większy rower i następne dwa weekendy stawiam pod znakiem Pucharu Świata w fourcrossie - dodał Dądela.