The Digital Swiss 5: pewny triumf Künga

• Data publikacji: 23.04.2020, 18:33

Pewne zwycięstwo na drugim etapie The Digital Swiss 5 odniósł Szwajcar Stefan Küng (Groupama - FDJ). Dobrze zaprezentowali się kolarze CCC Team. Greg van Avermaet był czwarty, a Kamil Gradek ósmy.

Drugi etap wirtualnego wyścigu The Digital Swiss 5 liczył 46 km i nie był najtrudniejszy. Trasa prowadziła po rundach i była całkowicie płaska.

Na stracie podobnie jak poprzedniego dnia stanęło 19 drużyn, ale w zmienionych składach. Największymi gwiazdami tego etapu byli: Michael Matthews (Team Sunweb), aktualny mistrz świata Mads Pedersen (Trek Segafredo) i Greg van Avermaet (CCC Team). W ekipie CCC mieliśmy też naszego zawodnika Kamila Gradka, a skład Pomarańczowych uzupełnił Gjis Van Hoecke.

Od początku mocne tempo narzucił Stefan Küng (Groupama - FDJ) i uciekł rywalom. Szwajcar wytrzymał do samego końca i odniósł pewne zwycięstwo. Künga próbował gonić Włoch Filippo Ganna (Team Ineos), ale nie zdołał powtórzyć wczorajszego wyniku kolegi zespołowego Rohana Dennisa i zajął ostatecznie drugie miejsce ze stratą 47 sekund do zwycięzcy. O trzecie miejsce walczyli ze sobą Michael Matthews i Greg van Avermaet, którzy jechali razem przez cały dystans. Na finiszu więcej sił miał Australijczyk i to on był trzeci. Kolarz CCC Team musiał zadowolić się czwartym miejscem. Kamil Gradek zaprezentował się bardzo dobrze i zajął 8. miejsce.