Znamy mistrzów Polski w jeździe na czas

• Data publikacji: 22.06.2018, 17:05

Dniem czasówek na Polach Grunwaldu rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W zmaganiach elity tytuły mistrzów kraju wywalczyli Maciej Bodnar i Małgorzata Jasińska.

Rywalizacja miała miejsce na 11-kilometrowej rundzie wokół Pól Grunwaldu. Trasa czasówki była pagórkowata. Mężczyźni w kategorii elity mieli do pokonania 3 rundy, czyli łącznie 33 kilometry. Najlepszy czas uzyskał Maciej Bodnar. Kolarz grupy Bora-hansgrohe na pierwszym punkcie pomiaru przegrywał z Michałem Kwiatkowskim o niecałe 9 sekund. Po 2/3 trasy Bodnar wyszedł na prowadzenie, wyprzedzając Kwiatkowskiego o sekundę. Ostatecznie już pięciokrotny mistrz Polski w jeździe na czas uzyskał wynik 38:25. Srebrny medal zdobył Marcin Białobłocki z grupy Nopitz, który przegrał z Bodnarem o 17 sekund. Michał Kwiatkowski osłabł w drugiej części trasy i ostatecznie zajął trzecie miejsce ze stratą 33 sekund. "Kwiato" nie obronił tytułu wywalczonego rok temu w Krokowej. Czwarty czas osiągnął Filip Maciejuk, który był najlepszy wśród orlików. Jednak mistrzostwa Polski młodzieżowców odbędą się we wrześniu.

1. Maciej Bodnar 38:25
2. Marcin Białobłocki +0:17
3. Michał Kwiatkowski +0:33
4. Filip Maciejuk +1:41
5. Szymon Rekita +1:44
6. Adrian Kurek +1:44

Rywalizacja kobiet rozegrana została na dystansie 2 rund. Mistrzynią Polski została Małgorzata Jasińska. Reprezentantka grupy Movistar osiągnęła czas 30:12, bez jednej setnej. 21 sekund straciła Katarzyna Pawłowska, a 36 sekund Katarzyna Wilkos i Anna Plichta.

1. Małgorzata Jasińska 30:11
2. Katarzyna Pawłowska +0:21
3. Katarzyna Wilkos +0:36
4. Anna Plichta +0:36
5. Agnieszka Skalniak +0:48
6. Nikol Płosaj +0:51

Wśród juniorek medale zdobyły Marta Jaskulska, Paulina Pastuszek i Wiktoria Polak. Na podium zmagań juniorów stanęli Damian Papierski, Michał Gałka i Dawid Kuderczak.