SKB Suwałki przegrywa w ćwierćfinale KME

• Data publikacji: 22.06.2018, 13:40

Drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki przegrała w ćwierćfinale rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostw Europy w badmintonie. Lepsi w walce o półfinał okazała się francuska ekipa Issy les Moulineaux BC .

Piękne widowisko zafundowali kibicom badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki i Issy les Moulineaux BC w ćwierćfinale Klubowych Mistrzostw Europy w badmintonie. Jako pierwsze na kort wyszły miksty. W naszej drużynie zobaczyliśmy mistrzów Polski z Lubina, Michała Łogosza i Kamilę Augustyn. Ta niezwykle doświadczona para zmierzyła się z Audrey Fontaine i Gaetanem Mittelheisserem. W pierwszej partii mieliśmy zaciętą grę, w której w końcówce minimalnie lepsi okazali się Francuzi. W drugim secie polskiej parze wyraźnie zabrakło sił, co skwapliwie wykorzystali rywale, zwyciężając do 10. W kolejnej grze zobaczyliśmy Kierana Merrileesa i Bjorna Seguina. Faworytem wydawał się grający w Suwałkach Szkot, który nie dość, że jest wyżej notowany od Amerykanina, to w przeszłości dwa razy już z nim wygrywał. Jednak rankingi nie grają, co potwierdził Seguin zwłaszcza w pierwszym secie, wygrywając do 8. Szkot pozbierał się w drugiej partii i wygrał do 17. Olbrzymich emocji dostarczył set trzeci, który zakończył się grą na przewagi. Lotki meczowe mieli obaj gracze, jednak ostatecznie wygrał zawodnik z klubu francuskiego.

Suwalczanie mieli już "nóż na gardle", by awansować do półfinału musieli wygrać pozostałe trzy gry. Pierwsza zadanie wykonała Febby Angguni. Indonezyjka grająca w SKB w dwóch wyrównanych setach wygrała ze Stefani Stoeva, która znana jest przede wszystkim z doskonałych występów ze swoją siostrą w deblu. Czwartą grą był męski debel i znów w nim mieliśmy trzy sety bardzo wyrównanej walki. Gaetan Mittelheisser i Florent Riancho grali z Łukaszem Moreniem i Scottem Evansem. Przez cały, trwający 50 minut mecz, żadnej z par nie udało się wypracować istotnej przewagi, różnica stale oscylowała wokół 2-3 punktów. Pierwszego seta minimalnie wygrali zawodnicy z Francji, w drugim lepsi w stosunku 25:23 okazali się suwalczanie. W decydującej partii znów nieznacznie lepsi okazali się gracze z Moulineaux, zapewniając swoje drużynie awans do półfinału.

Szczegóły meczu TUTAJ

W innym meczu ćwierćfinałowym rosyjskie Primotye Władywostok pokonało 3:0 BK 1973 Deltacar Banatky nad Jizerou. W składzie zwycięzców mamy bardzo mocnych reprezentantów Rosji, co czyni ich głównymi faworytami do mistrzostwa. Kompletu gier potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy meczu Lokomotiva Koszyce - Calvi Network BC Milano. Ostatecznie wygrała 3:2 drużna włoska, w której pierwsze skrzypce grała Estonka Kristin Kuuba. Drużyna Roberta Mateusiaka, BC Chambly Oise pokonała 3:1 Recreativo les La Orden. Hiszpanie jedyny punkt zdobyli w grze mieszanej, w której w barwach francuskich zagrał nasz znakomity badmintonista.

Wieczorem rozegrane zostaną półfinały, decydujący o tytule mistrzowskim mecz zaplanowano na sobotę.