Kolejny wspaniały finisz w Kecskemét

• Data publikacji: 06.05.2018, 17:48

Woongtae Jun wygrał męskie zmagania w Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kecskemét. Koreańczyk wyprzedził Ilję Palazkowa i świetnie finiszującego Węgra Bence Demetra.

W pływaniu jedynym zawodnikiem, który pokonał barierę dwóch minut, był James Cooke (1:58,39). Za Brytyjczykiem uplasowali się Irlandczyk Arthur Lanigan-O’Keeffe (2:01,18) i Koreańczyk Woongtae Jun (2:01,84).

Na szermierczej planszy najlepiej zaprezentowali się Jun oraz obchodzący 28. urodziny Niemiec, Alexander Nobis – wygrali oni po 23 pojedynki w rundzie wstępnej. Jedno zwycięstwo mniej odniósł rodak Juna, Jihun Lee. Wszyscy oni przegrali jednak w rundzie bonusowej, pokonani przez Brytyjczyka - Josepha Choonga. W klasyfikacji łącznej na czele znalazł się Jun, który wyprzedzał Lee oraz Choonga.

W jeździe konnej trzech zawodników: Francuz Simon Casse, Węgier Bence Demeter i Ukrainiec Pawło Tymoszczenko, uzyskało maksymalny wynik 300 pkt. Na czele stawki jednak utrzymał się Jun, który zaliczył tylko jedną zrzutkę. Na drugie miejsce awansował mający taki sam wynik Choong, natomiast po trzech zrzutkach Lee spadł z medalowej pozycji, a na trzeciej pozycji znalazł się Lanigan-O’Keeffe, który jedynie o sekundę przekroczył normę czasu.

Na starcie kombinacji Koreańczyk miał dziesięć sekund przewagi nad Brytyjczykiem i piętnaście nad Irlandczykiem. O ile Jun niezagrożony biegł na czele stawki i z łatwością dobiegł do mety na pierwszym miejscu, o tyle walka o pozostałe miejsca na podium była zacięta. Już na pierwszym okrążeniu dołączyli do niej Lee i Ilja Palazkow, a po ostatnim strzelaniu, na którym Koreańczykowi się nie powiodło, także Bence Demeter i debiutujący w Pucharze Świata - Jean Baptiste Mourcia. Gdy Francuz, który startował z szesnastej pozycji, wyprzedził Węgra na początku ostatniego okrążenia wydawało się, że tylko kwestią czasu jest, gdy dogoni Palazkowa. Białorusin jednak nie dał za wygraną i obronił drugą pozycję, a na dodatek na ostatnich metrach Mourcia musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy.