Biathlon - PŚ: ostatnie zwycięstwo Fourcade'a. Wielki Francuz kończy karierę!

• Data publikacji: 14.03.2020, 14:54

Martin Fourcade wygrał w fińskim Kontiolahti ostatni bieg biathlonowego Pucharu Świata w tym sezonie. Dla Francuza był to też ostatni występ w jego długiej i bogatej karierze sportowej. Kryształowa kula była blisko, ale ostatecznie trafiła do rąk Johannesa Thingnesa Boe.

Martin Fourcade zwyciężył w biegu pościgowym na 10 kilometrów, który był ostatnim wydarzeniem tego sezonu. Dla Francuza był to też ostatni start w profesjonalnej karierze sportowej. Pokonała on tę trasę w czasie - 31:25.4, zaliczając trzy pudła. W tej pięknej chwili, na podium towarzyszyli mu dwaj rodacy - Quentin Fillon Maillet oraz Emilien Jacquelin. Pierwszy z nich stracił niespałna trzy sekundy, myląc się dwa razy, zaś drugi 4,5 sekundy i cztery pudła. Fourcade był bliski zdobycia kryształowej kuli, gdyż tracił tylko dziesięć punktów J.T. Boe, ale zgodnie z regulaminem, po odjęciu dwóch najsłabszych występów, na minimalnym plusie był Norweg i to on cieszył się z kuli.

Ostatnie punktowane miejsce zdobył nasz reprezentant Grzegorz Guzik, co jest miłym akcentem na koniec tego sezonu. Polak finiszował z ponad 3,5 minutową stratą oraz trzema pudłami.

1. Martin Fourcade - FRA - 31:25.4 (3)
  2. Quentin Fillon Maillet - FRA - +2.9 (2)