Siatkówka plażowa: złoci Bryl i Fijałek w Katarze!
2019 FIVB

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 13.03.2020, 18:22

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali zawody z cyklu World Tour rozgrywane w Dosze. Polska para pokonała graczy z Meksyku po trzysetowym pojedynku.

Biało-Czerwoni w Katarze nie przegrali ani jednego spotkania. Swoją przygodę w mijającym tygodniu zaczęli od pojedynku z Meksykanami Ontiverosem/Virgenem, z którymi zwyciężyli po trzysetowej batalii. W kolejnym meczu zmierzyli się z parą Herrera/Gavira z Hiszpanii. Każda z partii tego pojedynku kończyła się po grze na przewagi, co było do przewidzenia po niezwykle długim pierwszym secie zakończonym wynikiem 33:31 dla naszych reprezentantów. Podobnie zacięte spotkanie Fijałek i Bryl rozegrali z Łotyszami, Samoilovsem/Smedinsem; skończyło się ono również po trzech setach. Biało-Czerwonym najłatwiej przyszło zwycięstwo nad Niemcami Ehlersem/Fluggenem, zakończone wynikiem 2:0. Polakom medal zapewniła wygrana w półfinale, także rozstrzygnięta w dwóch setach i ponownie z przedłużona w pierwszej partii.

Poza Brylem i Fijałkiem w Dosze rywalizowali też Piotr Kantor i Piotr Łosiak. Wygrali oni swój pierwszy mecz grupowy; drugi niestety zakończył się kontuzją Piotra Kantora, co poskutkowało wycofaniem się z turnieju.