Skoki narciarskie - PŚ: Stoch triumfatorem Raw Air, Kraft z kryształową kulą!

• Data publikacji: 12.03.2020, 14:40

Epidemia COVID-19 zakończyła przedwcześnie Puchar Świata w skokach narciarskich. Kryształowa kula, po raz trzeci w karierze, trafiła do rąk Stefana Krafta. Triumfatorem Raw Air został zaś nasz Kamil Stoch - drugi raz w karierze.

W czwartkowe popołudnie, w norweskim Trondheim, miał się odbyć kolejny konkurs PŚ i jednocześnie cyklu Raw Air, ale... został odwołany. Odwołany i skrócony został cały sezon, w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa na świecie. Głównym triumfatorem został Austriak - Stefan Karft - 1659 pkt., dla którego jest to trzecia kryształowa kula w karierze. Podium "generalki" uzupełnili Niemiec - Karl Geiger - 1519 pkt., a także Japończyk - Ryoyu Kobayashi - 1178 pkt. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki - 1169 pkt., a Kamil Stoch zakończył na 5. miejscu - 1031 pkt.

W skróconym cyklu Raw Air zwyciężył Kamil Stoch - 1161,9 pkt., wyprzedzając w klasyfikacji końcowej Kobayashiego - 1154,5 pkt., oraz Norwega - Mariusa Lindvika - 1154.3 pkt. W niepełnym także Willingen Five, wygrał Niemiec - Stephan Leyhe, przed Kraftem i Lindvikem. Titisee-Neustadt Five wygrał zaś Kobayashi, przed Kubackim i Leyhe.

Jak doskonale wiemy, w 68. Turnieju Czterech Skoczni, najlepszy okazał się Dawid Kubacki - 1131,6 pkt. wyprzedzając Geigera - 1111,0 pkt., oraz Lindvika - 1108,4 pkt. Warto zaznaczyć, że Dawid, w każdym z czterech konkursów stawała na podium.

Klasyfikację Turnieju Narodów wygrali zaś Niemcy, a małą kryształową kulę za PŚ w lotach zdobył Kraft.