Badminton - All England: bez większych sensacji w pierwszej rundzie

• Data publikacji: 11.03.2020, 23:08

W Birmingham ruszył dziś badmintonowy All England Open, najbardziej prestiżowy turniej w kalendarzu. W meczach pierwszej rundy nie odnotowaliśmy większych sensacji.

W singlu mężczyzn w turnieju nie gra lider rankingu BWF Kento Momota, przechodzący rekonwalescencję po niedawnym poważnym wypadku samochodowym. Rozstawiony w tej sytuacji z jedynką Tien Chen Chou bez kłopotu pokonał Marka Caljouwa. Bez trudu znalazł się w drugiej rundzie Viktor Axelsen, grający w Anglii z dwójką. Swoje mecze powygrywali czołowi Chińczycy - Chen Long, Lin Dan, Shi Yuqi. Fatalny dzień mieli za to Indonezyjczycy - z turnieju odpadli Jonathan Christie, Tommy Sugiarto i Anthony Ginting.

W singlu pań także wygrywały faworytki. Carolina Marin, Pusrla Sindhu, Ratchanok Intanon, Nozomi Okuhara nie straciły nawet seta. Yufei Chen przegrała pierwszego seta z niezwykle uzdolnioną Koreanką An Se Young, ale w kolejnych dwóch wydarłą zwycięstwo i zagra w drugiej rundzie. Także Tai Tzu Ying miała ogromne kłopoty z Cai Yan Yan, ale ostatecznie zwyciężyła w trzech partiach. W najciekawszym meczu, kończącym dzień w Birmingham Akane Yamaguchi rozbiła Sainę Nehwal.

Zaskakująco długo męczyli się Indonezyjczycy Marcus Gideon i Kevin Sukamuljo z Kanadyjczykami Jasonem Ho-Shue i Nyi Yakurą. Swoją wyższość udowodnili po długich trzech setach wyrównanej gry. Rozstawieni z dwójką Hendra Setiawan i Mohammad Ahsan byli jeszcze bliżej wyeliminowania. Z Japończykami Akirą Koga i Taichi Saito w deciderze wygrali 25:23! Z ueopejskich par w drugiej rundzie zobaczymy Rosjan Ivana Sozonova i Vladimira Ivanowa oraz Anglików Marcusa Ellisa i Chrisa Langridge.

W deblu pań czołowe pary japońskie i chińskie zgodnie powygrywały swoje mecze. Europę w drugiej rundzie reprezentować będą jedynie Chloe Birch i Lauren Smith. Najwięcej par z naszego kontynentu pozostało w grze w mikście. Największą niespodzianką dnia wydaje się gładka wygrana Marka Lmasfussa i Isabel Herttrich z Chińczykami Xinwa Guo i Shuxian Zhao. Rywali z Azji wyeliminowali też Thomas Gicquel i Delphine Delrue. Dwa najwyżej notowane chińskie miksty też są w drugiej rundzie, choć Siwei Zheng iYaqiong Huang stracili seta.