Paryż-Nicea: Schachmann umocnił się na pozycji lidera

• Data publikacji: 11.03.2020, 16:56

Soren Kragh Andersen wygrał 4. etap Paryż-Nicea, którym była jazda indywidualna na czas. Drugi był Maximilian Schachmann, który umocnił się na pozycji lidera.

Do pokonania była trasa dookoła Saint-Amand-Montrond licząca 15 kilometrów.

Najlepszy czas uzyskał Soren Kragh Andersen. Duńczyk z Team Sunweb wygrał z wynikiem 18:51. Drugie miejsce zajął Maximilian Schachmann. Niemiec z Bora-hansgrohe umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Lider stracił do Andersena 6 sekund. Trzeci ze stratą 12 sekund był Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step).

W klasyfikacji generalnej Schachmann wyraźnie powiększył przewagę nad rywalami. Na drugie miejsce o 17 pozycji awansował Soren Kragh Andersen. Jego strata do lidera wynosi 58 sekund. Trzeci ze stratą minuty oraz sekundy jest drugi z kolarzy Bora-hansgrohe, Felix Grossschartner. Polacy nie startują w "Wyścigu ku słońcu".