Strzelectwo – PŚ: polski mikst tuż za podium

Strzelectwo – PŚ: polski mikst tuż za podium

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 09.03.2020, 21:21

Sandra Bernal i Remigiusz Charkiewicz zajęli czwarte miejsce w rywalizacji trapowych mikstów na strzeleckim Pucharze Świata w Nikozji. Rezultat polskiego duetu jest kolejnym doskonałym występem biało-czerwonych na cypryjskich zawodach po indywidualnych dokonaniach naszych reprezentantek w skeecie i trapie.

 

Nie może być przypadku w wyśmienitych występach Polaków na strzeleckim Pucharze Świata w Nikozji. Po indywidualnym czwartym miejscu Aleksandry Jarmolińskiej i szóstym Natalii Szamrej w skeecie oraz indywidualnym zwycięstwie Sandry Bernal w trapie przyszedł czas na kolejny znakomity rezultat naszych zawodników na Cyprze.

 

Tym razem blisko drugiego podium była młodziutka Bernal, która w parze z Remigiuszem Charkiewiczem występowała dziś w mikstach. Polacy od samego początku strzelali równo i celnie, plasując się pewnie w czołówce eliminacji. Pomogła w tym z pewnością ostatnia idealna seria wczorajszej zwyciężczyni, która pozwoliła nie tylko zrównać się punktami z lepszymi wcześniej Rosjanami, ale też rozstrzygnąć na naszą korzyść losy walki o pierwszą czwórkę. Zestrzelone 140/150 rzutków dało ostatecznie lokatę numer cztery, a co za tym idzie prawo występu w meczu o brąz.

 

W nim naszymi przeciwnikami byli Turcy: Safiye Sariturk i Yavuz Ilnam, którzy w całych kwalifikacjach osiągnęli 142 punkty. Nieco bardziej utytułowani rywale byli faworytami rywalizacji, ale to nasi rodacy lepiej rozpoczęli batalię o uzupełnienie składu podium. W pierwszych 25 strzałach Bernal i Charkiewicz spudłowali zaledwie dwa razy i byli na najlepszej drodze do wygranej. Im dalej w konkurs, tym większe nerwy wkradały się jednak w poczynania naszych zawodników. Na ostatnich 15 rzutków biało-czerwoni zestrzelili zaledwie osiem i w ostatnim momencie dali się wyprzedzić rywalom.

 

W meczu o złoto Francuzi: Carole Cormenier i Antonin Desert pokonali 43:37 Hiszpanów: Alberto Fernandeza i Fatimę Galvez, dla której srebro w mikstach było drugim medalem na imprezie w Cyprze (brąz w rywalizacji indywidualnej).

 

Trap mikst

  1. Francja 1
  2. Hiszpania 1
  3. Turcja
  4. Sandra Bernal/Remigiusz Charkiewicz (POL)