Skoki narciarskie - PK: dublet Leitnera, podium Wąska
Adam Mroczek/poinformowani.pl

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 09.03.2020, 13:37

Austriak Clemens Leitner wygrał w weekend oba konkursy Pucharu Kontynentalnego w Lahti i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W niedzielnych zawodach, na najniższym stopniu podium, stanął Paweł Wąsek.

W sobotę, Austriak zwyciężył po skokach na odległość - 123 oraz 131 metrów. Pozostałe miejsca na podium zajęli Słoweńcy - Lovro Kos i Bor Pavlovcić. Pierwszy z nich uzyskał - 123 i 128 metrów, tracąc ponad cztery punkty, zaś drugi lądował na - 121,5 i 127,5 metrze i jego strata wyniosła ponad osiem punktów. Najlepszym z Polaków był 9. Paweł Wąsek, który osiągał - 120 oraz 121,5 metra. Stefan Hula zajął 14., Andrzej Stękała 17., a debiutujący Arkadiusz Jojko 37. miejsce.

Również w niedzielę, Leitner był najlepszy. Tym razem jego przewaga nad drugim Lovro Kosem była już bardzo duża, bo wyniosła ponad 22 punkty. Natomiast trzecie miejsce, ku radości polskich kibiców, zajął Paweł Wąsek, tracąc do Austriak około 28 punktów. Poza Wąskiem punktowali jeszcze - Stefan Hula (10) i Andrzej Stękała (23). Arkadiusz Jojko był tym razem ostatni.