ATP Halle: koniec turnieju dla Matkowskiego

• Data publikacji: 20.06.2018, 14:35

Trudne było losowanie drabinki w turnieju Gary Weber Open dla Marcina Matkowskiego i Matwe Middelkoopa. Już w pierwszej rundzie trafili na mocny białorusko-austriacki debel Max Mirnyj/Philipp Oswald. Po dwóch wyrównanych setach Polak i Holender pożegnali się z turniejem.

Od początku mecz był wyrównany, a obydwie pary były niemal niezawodne przy własnym podaniu. No właśnie... Niemal. Zmieniło się to w 11. gemie pierwszego seta, kiedy Matkowski i Middelkoop dali się przełamać. Mirnyj i Oswald nie zmarnowali okazji i już po chwili zakończyli pierwszą partię.

W drugim secie przełamań już nie oglądaliśmy. Nawet szansa na takowe była tylko jedna – deciing-point w czwartym gemie przy podaniu duetu białorusko-austriackiego. Decydujący był więc tiebreak, w którym do stanu 3-3 grano punkt za punkt. Póżniej jednak więcej zimnej krwi zachowali Mirnyj i Oswald, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału.

Max Mirnyj/Philipp Oswald (BLR/AUT) – Marcin Matkowski/Matwe Middelkoop (POL/NED) 7-5 7-6(4)