WTA Majorka: zwycięski thriller Rosolskiej i Spears!

• Data publikacji: 20.06.2018, 14:00

W pierwszej rundzie turnieju w Majorce faworyzowane Alicja Rosolska i Abigail Spears spotkały się z Australijką Jessicą Moore i Meksykanką Giulianą Olmos. Niesamowicie wyrównane spotkanie zakończyło się ostatecznie sczęśliwie dla polsko-amerykańskiego duetu.

Już pierwszy set był bardzo wyrównany. W jego pierwszej połowie obydwie pary z trudem, ale utrzymywały swoje podanie, w drugiej jego części oglądaliśmy za to wiele przełamań. Ostatecznie nieco lepiej przy swoim podaniu spisywały się Polka i Amerykanka, dzięki czemu wygrały pierwszego seta 7-5.

Druga partia zaczęła się wyśmienicie dla Rosolskiej i Spears. Wygrały 8 piłek z rzędu i szybko wyszły na prowadzenie 2-0. Niestety nie udało się go utrzymać, już po chwili Moore i Olmos wyrównały. Kolejne wyrównane gemy wygrywały serwujące, aż do 11., w którym Polka i Amerykanka dały się przełamać. Australijsko-meksykański debel to wykorzystał, wyrównując po chwili stan meczu.

Super-tiebreak kapitalnie rozpoczął się dla Rosolskiej i Spears. Szybko wyszły na prowadzenie 5-1, jednak dały się dogonić. Później to Moore i Olmos prowadziły 8-6. Jako pierwsze piłkę meczową na 10-8 miały Polka i Amerykanka, jednak nie wykorzystały jej i po chwili musiały się bronić. Ostatecznie drugą piłkę meczową zwyciężczynie z Nottingham wygrały, dzięki czemu kontynuują serię zwycięstw i zagrają w ćwierćfinale.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Jessica Moore/Giuliana Olmos (AUS/MEX) 7-5 5-7 [12-10]