ATP Halle: pewne otwarcie Kubota i Melo

• Data publikacji: 20.06.2018, 13:40

Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze rozpoczęli turniej rangi ATP 500 w niemieckim Halle. Faworyzowany polsko-brazylisjki duet pewnie wygrał z izraelsko-amerykańskim duetem Jonathan Erlich/Nicolas Monroe. Dzięki temu zwycięzcy zeszłorocznego Wimbledonu zagrają w ćwierćfinale.

Od początku spotkania Kubot i Melo kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie. Już w trzecim gemie zdobyli przewagę przełamania, którą utrzymali, mimo tego, że rywale mieli okazję do jej zniwelowania w gemie 6. Przy prowadzeniu 5-3 Kubota i Melo Erlich i Monroe mieli przy swoim podaniu piłkę na 4-5, jednak Polak i Brazylijczyk doprowadzili do deciding-pointa, którego wygrali, kończąc tym samym pierwszą partię.

Drugi set miał nieco podobny przebieg. Kubot i Melo dość szybko doprowadzili do prowadzenia 4-1. Co prawda gdy serwowali po set przy stanie 5-3, rywale zdołali przełamać, jednak w kolejnym gemie to oni nie utrzymali swojego podania, dzięki czemu Kubot i Melo awansowali do ćwierćfinału.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Jonathan Erlich/Nicolas Monroe (ISR/USA) 6-3 6-4