Snowboard - PE: triumf Aleksandry Król w Tauplitz

• Data publikacji: 08.03.2020, 15:26

Przed ostatnimi dwiema rundami Pucharu Świata polscy snowboardziści alpejscy wystartowali w Pucharze Europy w Tauplitz. Dzisiaj po zwycięstwo sięgnęła Aleksandra Król, która wczoraj była druga.

Aleksandra Król okazała się najlepsza podczas drugich zawodów. Polka uzyskała czas 1:00,61. Druga Austriaczka Sabine Schoeffmann była o 6 setnych wolniejsza. Podium ze stratą ponad 2 sekund uzupełniła Włoszka Elisa Caffont. Weronika Biela uplasowała się na 10. miejscu. Maria Chyc zajęła 28. miejsce, a Oliwia Pawlikowska nie ukończyła pierwszego przejazdu. Dzień wcześniej Aleksandra Król przegrała jedynie z Schoeffmann. Reprezentantka Austrii uzyskała wynik 1:01,98, a Polka osiągnęła rezultat 1:03,39. Weronika Biela także była 10. Maria Chyc zajęła 26. miejsce, a Oliwia Pawlikowska była 45.

W sobotę w zawodach mężczyzn Oskar Kwiatkowski zajął 13. miejsce, a Michał Nowaczyk był 16. Czołowe pięć miejsc zajęli Austriacy: Alexander Payer, Fabian Obmann, Arvid Auner, Aron Juritz i Sebastian Kislinger. W niedzielę na czele uplasowało się 4 reprezentantów gospodarzy. Wygrał Obmann przed Kislingerem, Payerem i Aunerem. Oskar Kwiatkowski zajął 9. miejsce, a Michał Nowaczyk był 13.