Tenis - Puchar Davisa: debel postawił "kropkę nad i"!

• Data publikacji: 07.03.2020, 16:00

Polscy tenisiści pokonali rywali z Hongkongu - 3:0 i awansowali do grupy światowej II. "Kropkę nad i", postawił w sobotnie popołudnie debel - Szymon Walków/Jan Zieliński, który pokonał Ching Lama i Pak Long Yeunga - 2:1.

Po wczorajszych triumfach Jerzego Janowicza i Kacpra Żuka, Polska potrzebowała tylko jednego zwycięstwa by pokonać Hongkong. Jako pierwsi, do gry przystąpili debliści i szybko załatwili sprawę awansu. Już na początku pierwszego seta, Walków i Zieliński szybko wypracowali sobie przewagę - 4:1 i kontrolowali poczynania na korcie. Rywale zdołali jeszcze ugrać dwa gemy, a to oznaczało ich porażkę - 6:3. W drugiej partii, Polacy również prowadzili - 4:2 i 5:3, lecz Lam i Yeung zdołali kilkukrotnie doprowadzić do remisu i w konsekwencji tie-breaka. W nim, to oni też zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie triumfowali - 8:6. Decydujący był zatem set numer trzy. Miał on bardzo podobną historię do tego inauguracyjnego, gdyż polski duet znów okazał się lepszy w stosunku - 6:3 i wygrał cały mecz - 2:1. Dzięki temu, ani Janowicz ani Żuk nie musieli już wychodzić na kort, gdyż Polska wygrała - 3:0 i awansowała do grupy światowej II.