Tenis - Puchar Davisa: Polska prowadzi po pierwszym dniu

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 06.03.2020, 21:56

Po pierwszym dniu rywalizacji w Kalisz Arenie reprezentacja Polski prowadzi z Hongkongiem 2:0 w meczu barażowym o Grupę Światową II. Dwa punkty zostały dopisane dzięki zwycięstwom Kacpra Żuka oraz Jerzego Janowicza.

Na początek na kort w Kaliszu wyszli Kacper Żuk oraz Ching Lam. Zdecydowanym faworytem tego meczu był reprezentant Polski, który znajduje się na 302. miejscu w rankingu ATP, natomiast jego przeciwnik nie jest w nim notowany, a obecnie studiuje w USA. Początek meczu był dosyć wyrównany, a Żuk wydawał się nieco zdenerwowany. Po rozegraniu kilku gemów Polak zaczął grać znacznie lepiej i szybko potwierdził swoją dominację na korcie. Po 56 minutach nowodworzanin zamknął spotkanie wynikiem 6:2 6:1 i dzięki temu dopisał reprezentacji Polski jeden punkt.

Następnie do rywalizacji stanęli Jerzy Janowicz oraz Pak Long Yeung. W tym spotkaniu reprezentant Polski również był faworytem, jednak tym razem mecz był dużo bardziej zacięty, gdyż reprezentant Hongkongu postawił naszemu zawodnikowi bardzo trudne warunki. Ostatecznie, po 2 godzinach i 18 minutach walki, to Jerzy Janowicz cieszył się z końcowego triumfu, wygrywając 6:7(5) 7:5 6:4.

Podsumowując, reprezentacja Polski prowadzi po pierwszym dniu 2:0 z Hongkongiem, a do końcowego triumfu potrzebuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa.

Polska - Hongkong 2:0

Kacper Żuk - Ching Lam 6:2 6:1

Jerzy Janowicz - Pak Long Yeung 6:7(5) 7:5 6:4