Biathlon - PŚ: braterskie podium. Johannes wygrywa, Tarjei trzeci

• Data publikacji: 06.03.2020, 20:50

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w czeskim Novym Meście sprint na 10 kilometrów w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Podium uzupełnili Quentin Fillon-Maillet oraz drugi z braci Boe - Tarjei. Polacy zajęli zaś bardzo odległe pozycje.

Johannes Thingnes Boe najszybciej pokonał sprinterską, 10-kilometrową trasę w Novym Meście. Norweg przebiegł ten dystans w czasie - 24:56.8, ani razu nie myląc się podczas strzelania. Podobnie zresztą było w przypadku pozostałych zawodników, którzy stanęli na podium. Francuz jednak stracił ponad 22 sekundy, zaś drugi z braci Boe - Tarjei jeszcze więcej, bo ponad minutę.

Najlepszym z Polaków był 46. Łukasz Szczurek. Grzegorz Guzik został sklasyfikowany ex aequo na 50. pozycji, ale z nie byle kim, bo Włochem Dominikiem Windischem. Natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 67. miejsce.

1. Johannes Thingnes Boe - NOR - 24:56.8 (0+0)
  2. Quentin Fillon-Maillet - FRA - +22.8 (0+0)
  3. Tarjei Boe - NOR - +1:01.1 (0+0)
  4. Michal Krcmar - CZE - +1:14.1 (0+0)
  5. Jakov Fak - SLO - +1:16.6 (0+0)
  6. Martin Fourcade - FRA - +1:19.1 (0+1)

46. Łukasz Szczurek - POL - +2:55.6 (1+0)

50. Grzegorz Guzik - POL - +3:05.7 (0+1)

67. Andrzej Nędza-Kubiniec - POL - +3:48.8 (2+1)