Skoki narciarskie - MŚJ: Kramer mistrzynią. Kinga Rajda w czołowej "10"!

• Data publikacji: 05.03.2020, 17:15

Reprezentantka Austrii Marita Kramer została mistrzynią świata juniorek w skokach narciarskich. Na skoczni w niemieckim Oberwiesenthalu, zdecydowanie pokonała pozostałe rywalki, w tym ósmą Kingę Rajdę.

Już po pierwszej serii zawodów na Fichtelbergschanze, Marita Kramer prowadziła, choć jej przewaga nie była duża. Po skoku na odległość - 99 metrów miała niecałe trzy punkty zapasu nad Norweżką Thea Minyan Bjoerseth (103 metry) i około trzynastu nad Słowenką Katrą Komar (94 metry). Najlepsza z Polek, Kinga Rajda zajmowała ex aequo 14. pozycję z Rosjanką Lidiią Iakovlevą (83 metry). Do finałowej serii awansowały też Nicole Konderla (28., 82 metry) oraz Anna Twardosz (29., 81,5 metra). Nie powiodło się niestety Wiktorii Przybyle, która zajęła dalekie 54. miejsce.

W finale, Marita skoczyła - 101 metrów, przy tylko 90 metrach Thei i zdecydowanie wygrała różnicą ponad 25 punktów. Natomiast na trzecie miejsce wskoczyła Włoszka Lara Malsiner - 101 metrów, spychając Katrę na piątą pozycję. Spory awans zanotowała zaś Kinga, bo po skoku na - 100 metr, awansowała na ósme miejsce. Poprawiła się również Ania, która po lądowaniu na - 86,5 metrze, zakończyła konkurs na 25. miejscu. Minimalny spadek zaliczyła za to Nicole, gdzie - 78 metrów dało jej ostatecznie 29. miejsce.