Biegi narciarskie - MŚ U23: szwedzkie podium, Kaleta poza "30"

• Data publikacji: 05.03.2020, 12:16

Żółto-niebieskie podium stało się faktem, w rywalizacji kobiet na 15 kilometrów techniką łyżwową podczas mistrzostw świata do lat 23, które trwają w niemieckim Oberwiesenthalu. Jedyna Polka - Weronika Kaleta, zajęła 32. miejsce.

Całe podium rywalizacji pań na 15 kilometrów łyżwą obsadziły reprezentantki Szwecji. Wygrała Ebba Andersson z czasem - 35:44.4, zdobywając tym samym swój drugi złoty medal na tej imprezie. Ze sporą stratą finiszowały jej koleżanki z kadry - Moa Lundgren oraz Emma Ribom. Pierwsza z nich straciła około 37 sekund, zaś druga nieco ponad 45. W czołowej "10", na szóstym miejscu, znalazła się jeszcze Moa Olsson.

Jedyna w stawce reprezentantka Polski - Weronika Kaleta, zajęła dopiero 32. miejsce. Jednak jej strata do Andersson wyniosła prawie cztery minuty, co raczej chluby nie przynosi.