Tenis - WTA Lyon: porażka Fręch po walce

• Data publikacji: 03.03.2020, 16:08

Magdalena Fręch przegrała po zaciętej rywalizacji z Bułgarką Wiktorią Tomową - 5:7, 7:6 (7:5), 4:6 i odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA w Lyonie.

Pierwszy set, od samego początku był pod dyktando Tomowej, która utrzymywała przewagę dwóch gemów. Jednak Polka zdołała nie raz odrobić straty i doprowadzić do remisu - 5:5. W końcówce, więcej sił zachowała Bułgarka i to ona cieszyła się ze zwycięstwa - 7:5. Kolejna partia była bardzo podobna z tym, że Tomowa prowadziła jeszcze większą różnicą. Magda nie poddała się i ponownie doprowadziła do stanu po 5, ale tym razem to ona triumfowała w tie-breaku - 7:5. O losach tej rywalizacji decydował więc kolejny, trzeci set. W nim, po wyrównanej grze zwyciężyła ostatecznie Wiktoria - 6:4 i to ona awansowała do następnej rundy.

Wiktoria Tomowa (BUL) 7, 6(5), 6

Magdalena Fręch (POL) 5, 7(7), 4

.....

Wczoraj, również na kortach w Lyonie, grała też Katarzyna Kawa. Polka niestety dość gładko przegrała z dużo bardziej doświadczoną Belgijką Alison Van Uytvanck - 1:6, 3:6 i podobnie jak Fręch, pożegnała się z dalszą rywalizacją.