Szermierka - MEJ: dwa medale w turniejach drużynowych

• Data publikacji: 02.03.2020, 17:35

Brązowy medal florecistów oraz srebro szpadzistek to najlepsze wyniki polskich drużyn w ostatnich dwóch dniach Mistrzostw Europy Juniorów w szermierce. Wszystkie nasze drużyny zajęły miejsca w czołowej ósemce.

Barbara Brych, Zofia Janelli, Alicja Klasik i Gloria Klughard wywalczyły dziś srebrny medal w szpadzie. W pierwszej rundzie Polki miały wolny los, w drugiej rozbiły Brytyjki 45:23, w ćwierćfinale nie dały najmniejszych szans Francuzkom, gromiąc je w stosunku 45:27. W półfinale doskonale dysponowane nasze szpadzistki pewnie pokonały Włoszki 45:39. Pogromczynie znalazły dopiero w finale, a ich zwyciężczyniami okazały się Rosjanki.

1. Rosja
2. Polska
3. Węgry

Floreciści walczyli w składzie Maciej Bem, Jan Jurkiewicz, Adam Podralski i Jan Zakrzewski. Pierwsze dwie rundy Polacy przeszli jak burza, zwyciężając Chorwację 45:32 i gromiąc Niemcy 45:22. W półfinale już tak dobrze nie było, zdecydowanie lepsi od naszych florecistów okazali się Rosjanie. W meczu o medal brązowy Polacy pewnie pokonali Danię 45:32.

1. Rosja
2. Włochy
3. Polska

Szpadziści zajęli siódme miejsce, o jedną lokatę wyżej uplasowały się szablistki. Florecistki walczyły o trzecie miejsce, ale przegrały tę walkę z Niemkami. Szabliści ostatecznie zajęli piąte miejsce.