Snowboard - PŚ: pech Król w Blue Mountain

• Data publikacji: 01.03.2020, 22:10

Dwóch setnych sekundy zabrakło Aleksandrze Król, by zakwalifikować się do części głównej zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, które odbywał się w kanadyjskim Blue Mountain. Nie powiodło się także naszym panom, którzy także przepadli w kwalifikacjach. Zwyciężyli Theresia Ramonia Hofmeister oraz Dmitry Loginov.

Do Kanady pojechała czwórka polskich snowboardzistów. Oprócz wyżej wspomnianej Król, nasz kraj reprezentowali już tradycyjnie także Weronika Biela, Michał Nowaczyk oraz Oskar Kwiatkowski. Niestety żadnemu z biało - czerwonych nie udało się przejść kwalifikacji.

Najbliżej dokonania tej sztuki była Król, której tym razem nie dopisało szczęście i zajęła 17. pozycję, przegrywając awans o zaledwie dwie setne sekundy. Znacznie dalej od czołowej "16" byli Weronika Biela (22. miejsce), Kwiatkowski (29. miejsce) i Nowaczyk (48, miejsce).

Finałowe zmagania odbyły się więc bez udziału zawodników z Polski. W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Niemka Theresia Ramonia Hofmeister, która w walce o triumf pokonała Rosjankę Sofię Nadyrshinę. Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka Hofmeister, Selina Joerg.

Zmagania mężczyzn zdominował Rosjanin Dmitry Loginov. Reprezentant "Sbornej" wyprzedził w finałowym wyścigu Niemca Stefana Baumeistera.Trzecie miejsce wywalczył Włoch Edwin Coratti.