Strzelectwo - ME: brązowy damski karabin na zakończenie imprezy

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 01.03.2020, 20:10

Reprezentacja Polski w karabinie pneumatycznym kobiet trzecią drużyną Europy. Zespół w składzie: Aneta Stankiewicz, Natalia Kochańska, Agnieszka Nagay w meczu o brąz w niecodziennych okolicznościach pokonał Francuzki 16:8.

Choć reprezentantki Polski w karabinie nie osiągały wielkich sukcesów podczas dwóch ostatnich sezonów, to rozpoczęły rok 2020 od mocnego uderzenia. Ciężka praca oraz zajęcia z nowym psychologiem, które podkreślała wczoraj Aneta Stankiewicz, zaowocowały i Polki zaczęły liczyć się nie tylko indywidualnie, ale przede wszystkim w drużynie. Wielkie nadzieje towarzyszyły więc dziś w drugim etapie rywalizacji drużynowej, w którym wyłonione miały zostać składy pojedynków o krążki.

Biało-czerwone nie błyszczały jednak od samego początku. Wszystkie trzy źle rozpoczęły swoje serie i aby znaleźć się w którymkolwiek pojedynku o medale musiały mocno poprawić swoje poczynania. Jak się jednak okazało sztuka ta zakończyła się powodzeniem, a rezultat 624.9 dał rzutem na taśmę prawo występu w pojedynku o brąz. Tam czekały już głodne sukcesu Francuzki, które dostały niepowtarzalną okazję wywalczenia pierwszego medalu na imprezie we Wrocławiu.

To Trójkolorowe lepiej rozpoczęły rywalizację w wieczornym starciu. Na tablicy wyników widniał korzystniejszy dla oponentek rezultat 4:0, gdy u jednej z nich pojawił się problem ze sprzętem. Naprawa karabinu potrwała prawie 15 minut i było to minuty kluczowe dla dalszego przebiegu wydarzeń. Przeciwniczki wygrały co prawda kolejnego seta, ale po chwili celniejsze były już tylko Polki. Aneta Stankiewicz, Agnieszka Nagay i Natalia Kochańska błyskawicznie wyprzedziły rywalki i bez najmniejszego problemu domknęły spotkanie przy rezultacie 16:8.

W meczu o złoto Rosjanki pewnie zmierzały do triumfy, gdy przebudziły się występujące we fryzurach w barwach narodowych Norweżki. Reprezentantki Sbornej w porę jednak obudziły się ze snu i zwyciężyły ostatecznie 17:13.