Tenis stołowy - MP: Dyjas ze złotym medalem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 01.03.2020, 18:30

Jakub Dyjas po raz drugi w karierze wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w grze pojedynczej. W finale pokonał 4:3 obrońcę tytułu Patryka Chojnowskiego. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Bajor.

Jakub Dyjas w turnieju grał rewelacyjnie, tracąc w pierwszych czterech meczach jedynie seta. W finale musiał się jednak wznieść na wyższy poziom, ponieważ broniący tytułu Patryk Chojnowski postawił twarde warunki. Po siedmiosetowej batalii górą był jednak nasz najwyżej notowany w światowym rankingu zawodnik. Brązowe medale wywalczyli Robert Floras i Maciej Kubik.

Jakub Dyjas – Patryk Chojnowski 4:3 (7:11, 11:6, 11:8, 7:11, 11:7, 6:11, 11:6)

Po raz trzeci z rzędu mistrzynią Polski w singlu została Natalia Bajor. Zawodniczka AZS UE Wrocław po wycofaniu się Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej-Franc z miejsca stała się faworytką do triumfu. Z tej roli wywiązała się wzorcowo, chociaż w jej finałowym spotkaniu nie zabrakło emocji. Bajor rywalizowała w nim z Pauliną Krzysiek i do zwycięstwa potrzebowała siedmiu partii. Ostatecznie w deciderze wygrała 11:7, zapewniając sobie kolejny do kolekcji złoty medal. Na najniższym stopniu podium stanęły Kinga Stefańska oraz 13-letnia Wiktoria Wróbel.

Natalia Bajor – Paulina Krzysiek 4:3 (11:9, 6:11, 11:9, 8:11, 11:5, 9:11, 11:7)

W grze podwójnej mężczyzn najlepsi okazali się Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski, którzy w finale pokonali 3:1 duet Chodorski/Szymański. Tym samym obronili tytuł wywalczony przed rokiem w Gliwicach. Bezkonkurencyjne wśród kobiet okazały się Natalia Bajor z Kingą Stefańską.