Kolarstwo torowe - MŚ: Mateusz Rudyk tuż za podium

• Data publikacji: 01.03.2020, 17:00

Mateusz Rudyk nie zdobył medalu w sprincie na mistrzostwach świata w Berlinie. W pojedynku o brązowy medal polski sprinter przegrał z Mohdem Azizulhasnim Awangiem.

Sprinterzy rywalizowali na mistrzostwa świata przez dwa dni. Wczoraj Mateusz Rudyk zajął 3. miejsce w kwalifikacjach, a w fazie pucharowej pokonał Muhammada Sahroma i Matthijsa Buchliego. Tym samym polski sprinter znalazł się w strefie medalowej. W półfinale rywalem Rudyka był Jeffrey Hoogland. W obydwu wyścigach Holender nie dał szans reprezentantowi Polski. W drugim półfinale Harrie Lavreysen wygrał 2:0 z Mohdem Azizulhasnim Awangiem. W rywalizacji o brązowy medal Mateusz Rudyk zmierzył się z Malezyjczykiem. W rywalizacji o brązowy medal Mateusz Rudyk zmierzył się z Malezyjczykiem. W pierwszym starciu nieznacznie wygrał Awang. W drugim wyścigu Malezyjczyk ponownie pokonał Polaka i zdobył brązowy medal. Mateusz Rudyk zajął 4. miejsce. W finale w dwóch biegach Harrie Lavreysen pewnie wygrał z Jeffreyem Hooglandem.

Wyścig punktowy wygrała Elinor Barker. Brytyjka jako jedyna nadrobiła dwa okrążenia, a łącznie zdobyła 50 punktów. Różnica między drugim i szóstym miejscem wyniosła tylko 5 punktów. Srebrny medal zdobyła Jennifer Valente z dorobkiem 34 punktów. Punkt mniej zgromadziła Anita Stenberg. Norweżka wygrała ostatni finisz i dzięki temu wywalczyła brąz. Wiktoria Pikulik nie zdobyła punktów i zajęła 20. miejsce.

W początkowej części madisona okrążenie nadrobili Lasse Norman Hansen i Michael Morkov. Duńczycy uzyskali dużą przewagę punktową i kontrolowali sytuację. Ostatecznie wygrali ze świetnym wynikiem 62 punktów. Rywalizacja o pozostałe medale rozstrzygnęła się na ostatnim finiszu. Drugie miejsce na mecie i w klasyfikacji wywalczyli Campbell Stewart i Aaron Gate. Nowozelandczycy zdobyli 33 punkty i o punkt wyprzedzili Niemców, którzy wygrali ostatnią premię. Theo Reinhardt i Roger Kluge przed własną publicznością nie obronili tytułu. Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski na jednej premii zdobyli 2 punkty i zajęli 12. miejsce. Podczas wyścigu Pszczolarski przebił oponę i zaliczył upadek.

Urszula Łoś na mistrzostwach świata w Berlinie zajęła 7. miejsce w sprincie drużynowym i wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Ostatniego dnia przystąpiła do rywalizacji w keirinie. W wyścigu pierwszej rundy Łoś finiszowała na 4. pozycji i musiała pojechać w repasażu. W nim zdecydowała się na długi finisz, ale ostatecznie przyjechała na 3. pozycji. Awans do ćwierćfinału wywalczyły Anastazja Wojnowa i Martha Bayona Pineda. Złoty medal zdobyła Emma Hinze, która szczęśliwie zakończyła mistrzostwa dla gospodarzy. Drugie miejsce zajęła Hyejin Lee, a trzecia była Stephanie Morton. Tuż za podium uplasowała się obrończyni tytułu, Wai Sze Lee.