Snowboard - PŚ: Oskar Kwiatkowski na 11. miejscu

• Data publikacji: 29.02.2020, 20:55

W kanadyjskim Blue Mountain trwa ostatnia runda Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. W pierwszych zawodach Oskar Kwiatkowski zajął 11. miejsce. Wygrali Ramona Hofmeister oraz ex aequo Benjamin Karl i Mirko Felicetti.

Kwalifikacje w slalomie gigancie równoległym w Blue Mountain przebrnął tylko jeden reprezentant Polski. Oskar Kwiatkowski awansował do fazy pucharowej z 6. wynikiem. W 1/8 finału polski snowboardzista przegrał o 24 setne sekundy z Timem Mastnakiem. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 11. miejscu. Michał Nowaczyk nie ukończył swojego przejazdu. W finale doszło do nietypowej sytuacji. Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata wygrało dwóch zawodników. Taki sam czas uzyskali Benjamin Karl i Mirko Felicetti. Pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest Roland Fischnaller.

Aleksandra Król i Weronika Biela odpadły w kwalifikacjach, zajmując 21. i 33. miejsce. W finale zdecydowanie triumfowała Ramona Hofmeister. Zawodniczka, która jest pewna triumfu w Pucharze Świata, pokonała w finale Selinę Joerg. W małym finale Daniela Ulbing wygrała z Sabine Schoeffmann.