Narciarstwo alpejskie – PŚ: premierowy triumf Ortlieb

• Data publikacji: 29.02.2020, 13:10

Nina Ortlieb tydzień po tym jak w Crans-Montanie pierwszy raz w karierze stanęła na podium w La Thuile świętuje swój pierwszy triumf. Córka słynnego Patricka Ortlieba minimalnie pokonała rywalki w sobotnim supergigancie.

Austriacy mają powody do radości. W ostatnich dniach objawieniem tamtejszego narciarstwa stała się Nina Ortlieb. Córka mistrza olimpijskiego właśnie odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. W supergigancie w La Thuile pierwsze miejsce dał jej rezultat 1:11,72. O zaledwie 0,01 sekundy wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone. Na najniższym stopniu podium, z również bardzo niewielką stratą – 0,07 s., stanęła Corinne Suter ze Szwajcarii. Czwarte miejsce, ze stratą 0,32 s do podium, zajęła Petra Vlhova.