Tenis - ATP Acapulco: Kubot i Melo powalczą o tytuł

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 29.02.2020, 10:31

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali serbską parę Nikola Cacić/Dusan Lajović 6:7(8) 6:0 10:6 i awansowali do finału turnieju ATP w Acapulco. O tytuł powalczą z liderami rankingu gry podwójnej, Juanem Sebastianem Cabalem oraz Robertem Farahem.

Mecz nie rozpoczął się po myśli polsko-brazylijskiej pary, ponieważ już w pierwszym gemie serwisowym stracili swoje podanie i rywale wyszli na prowadzenie 3:0. Kubot i Melo szybko wrócili jednak do solidnego poziomu i w 7. gemie zanotowali brejka powrotnego, odrabiając całą stratę. Ostatecznie o losach premierowej partii zadecydował tiebreak, w którym lepsi okazali się Serbowie 8:6, broniąc po drodze piłkę setową.

Drugi set to był absolutny popis Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Od rozpoczęcia partii zdominowali wydarzenia na korcie, nie pozwalając rywalom na wiele. Już po 26 minutach zapisali partię na swoim koncie, wygrywając ją 6:0. O losach meczu zadecydował więc super tie-break, w którym polsko-brazylijska para również była znacznie lepsza, triumfując w nim 10:6.

W finale turnieju Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzą się z kolumbijską parą Juan Sebastian Cabal/Robert Farah. Dla Polaka będzie to szansa na zdobycie 26. tytułu w karierze, natomiast Brazylijczyk może zdobyć już 34. trofeum.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] - Nikola Cacić/Dusan Lajović (SRB) 6:7(8) 6:0 10:6