Żeglarstwo - MŚ: życiowy wynik Kwaśnej

• Data publikacji: 28.02.2020, 22:30

Magdalena Kwaśna na piątej pozycji zakończyła mistrzostwa świata klasy Laser Radial w Melbourne. To największy sukces w karierze młodej reprezentantki Polski. Do wyścigów medalowych w klasie RS:X awansowali: Paweł Tarnowski, Radosław Furmański, Zofia Noceti-Klepacka i Maja Dziarnowska.

Przed rozpoczęciem ostatniego dnia Magdalena Kwaśna zajmowała czwarte miejsce i miała realne szanse na medal. Organizatorom udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, który kończył zmagania w Melbourne. Kwaśna zajęła w nim 17. miejsce i spadła na piątą pozycję w generalce. To i tak największy sukces w karierze 22-letniej żeglarki. Agata Barwińska miała nieudany ostatni start (39. lokata) i zakończyła regaty na 23. miejscu. Zawody należały do Holenderek, które uplasowały się na dwóch pierwszych pozycjach. Triumfatorką imprezy została Marit Bouwmeester, a ostatniego dnia na drugą pozycję wskoczyła Maxime Jonker. Brązowy medal wywalczyła Norweżka Line Flem Host.

Wyniki klasy Laser Radial

W klasie RS:X sytuacja naszych deskarzy uległa zmianie i nie wygląda już tak świetnie. Najwyżej sklasyfikowany jest Paweł Tarnowski, który jest piąty i jako jedyny zachował szansę na podium. W ostatnich trzech wyścigach był siódmy i dwa razy dziesiąty. Do wyścigu medalowego awansował również Radosław Furmański. Polak był szósty i dwukrotnie czwarty, dzięki czemu przesunął się na ósme miejsce. Na 12. pozycji plasuje się Piotr Myszka. Liderem jest Kiran Badloe z Holandii.

Wyniki klasy RS:X mężczyzn

Bardzo nieudany dzień zaliczyła Maja Dziarnowska i musiała się pożegnać z marzeniami o medalu. Lokaty 34., 24. i 28. sprawiły, że nasza windsurferka spadła na ósmą pozycję. W wyścigu medalowym zobaczymy również Zofię Noceti-Klepacką, zajmującą siódme miejsce. Ostatniego dnia finiszowała ona na 3., 5. i 19. miejscu. Karolina Lipińska zakończyła ściganie na 12. lokacie. Na czele z jednakową liczbą punktów plasują się Holenderka Lilian de Geus i Izraelka Noy Drihan.

Wyniki klasy RS:X kobiet