Kolarstwo torowe - MŚ: rekord świata Duńczyków, dalsze miejsca Prokopyszyna i Maksela

• Data publikacji: 27.02.2020, 21:20

Rekord świata Duńczyków w finale wyścigu drużynowego był wydarzeniem drugiego dnia mistrzostw świata w Berlinie. Filip Prokopyszyn zajął 18. miejsce w scratchu. Krzysztof Maksel leżał w kraksie w ćwierćfinale keirinu.

Rywalizacja w keirinie rozpoczęła się od pierwszej rundy. W swoim wyścigu Krzysztof Maksel był drugi za Jeffreyem Hooglandem. Polski kolarz bezpośrednio awansował do ćwierćfinału. Ta runda nie jest rozgrywana podczas Pucharu Świata. W wyścigu 1/4 finału Krzysztof Maksel zaliczył upadek i musiał pożegnać się z rywalizacją. W finale triumfował Harrie Lavreysen. Holender wyprzedził Yutę Wakimoto i Mohda Azizulhasniego Awanga.

W wyścigu finałowym duńska drużyna po raz trzeci pobiła rekord świata. Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Madsen i Rasmus Pedersen uzyskali niesamowity wynik 3:44,672. Wczoraj pojechali w czasie 3:46,203. Poprawa rezultatu jest znacząca. W finale reprezentanci Danii wygrali z Nowozelandczykami o ponad 5 sekund. W pojedynku o brązowy medal Włosi zdecydowanie pokonali Australijczyków. Dzisiaj zakończono także zmagania w wyścigu drużynowym kobiet. W finale Amerykanki (Jennifer Valente, Chloe Dygert, Emma White i Lily Williams) wygrały zdecydowanie z Brytyjkami. Brązowy medal wywalczyły Niemki.

W sprincie indywidualnym zabrakło reprezentantek Polski. Kwalifikacje wygrała Emma Hinze z czasem 10,364. Dzisiaj rozegrano także wyścigi 1/16, 1/8 i 1/4 finału. Tym samym wyłonione zostały półfinalistki. W 1/2 finału zmierzą się Emma Hinze i Wai Sze Lee oraz Kelsey Mitchell i Anastazja Wojnowa.